Ibnothai Forum

Pełna wersja: Czy boicie się audytów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnio znajomy biznesmen wyjawił mi, że nieco boi się audyty finansowego w swojej firmie. Przez ostatni rok aż trzy razy wymieniał księgową i teraz nie wie, jakie nieprawidłowości mogą czaić się w papierach... Czy taki audyt, jeśli znalazłby uchybienia ma obowiązek przesłać informacje o ty do urzędu skarbowego? Czy tylko informuje właściciela o błędach i daje wskazówki jak je naprawić? Czy ktoś już tutaj przechodził taki audyt i mógłby podzielić się doświadczeniami?
Pański znajomy absolutnie nie musi obawiać się audytu. Audyt jest po to, by upewnić przedsiębiorcę, że firma jest prawidłowo zarządzana, a księgowość prowadzona zgodnie z prawem. Nawet jeśli natrafią na jakieś nieprawidłowości, zapewniam cię, że poinformują zarząd czy tam szefa, co więcej dadzą wskazówki jak naprawić istniejące usterki. 
Audyt to nie jest dopust Boży, tylko bardzo dobry pomysł, żeby przekonać się czy firma nam się opłaca. Nie ma czego się bać, to nie kontrola z urzędu skarbowego ;p
Zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami, audyt to sposób by się poprawić Oczko
W mojej firmie powinni się bać audytów i to bardzo. Wszędzie jest taki burdel, że aż boli. A szefostwo udaje, że nie ma problemu.