Ibnothai Forum

Pełna wersja: Sklep z dobrej jaości ubraniami w małym mieście
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich,

szukam nowych pomysłów na biznes i pomyślałam o otwarciu niewielkiego butiku w moim miasteczku (50-60 tys. mieszkańców), ale nie z chińską taniochą, a z nieco bardziej luksusowymi ubraniami, dobrymi gatunkowo. Na start mam jakieś 40 tys. zł, co powinno straczyć na wynajem, towar i zatrudnienie ekspedientki. Jak myślicie, czy taki biznes ma dzisiaj rację bytu? Z mojego miasta jest dosyć daleko do najbliższej galerii handlowej, a wiele osób i tak jeździ, bo nie ma gdzie kupić "lepszych" ubarń. Stąd mój pomysł. Kto doradzi?
Mnie się wydaje, ze to nie jest głupi pomysł, ale masz trochę za mało pieniędzy na start. No bo musisz pomyśleć, że sama nie dasz rady pracować w sklepie, ogarniać dostawy, wybierać te super ciuchy... Musisz od razu zatrudnić pracownika, nawet jeżeli złapiesz jakąś studentkę, to i tak trochę cie wyniesie jej wypłata. Najlepiej weź drugie tyle kredytu i rozkręć to na poważnie - zainwestuj w reklamę itp. 
Według mnie podstawowe pytanie to: jakie są średnie zarobki w tym mieście. Jeśli ludzie zarabiają niewiele ponad średnią krajową, to nie będzie ich stać na takie ubrania i sklep splajtuje.