Ibnothai Forum

Pełna wersja: Czy rozdawanie ulotek ma sens?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,


moja niewielka rodzinna firemka wpadła niestety w kłopoty finansowe z powodu odpływu klientów... Prowadzimy z żoną niewielką restaurację w średniej wielkości mieście (ok 80 tys. mieszkańców). Wszystko szło świetnie, dopóki w sąsiednim mieście nie otworzył się McDonald a zaraz po nim KFC. Niestety okazuje się, że ludzie wolą żreć g. niż przyzwoita domowa kuchnię, dobrej jakości. Stoję być może na krawędzi bankructwa, ale chciałbym jeszcze powalczyć. Jak myślicie czy drukowanie i rozdawanie ulotek ma sens? Powiedzmy, że każdy kto przyszedłby z ulotką otrzymałby 20% rabatu albo darmowy deser. Co myślicie drodzy biznesmeni? Czy ktoś próbował podobnych rozwiązań i poskutkowało?
Moim zdaniem każdy sposób na pozyskanie zainteresowania klienta jest dobry. Poza tym wydrukowanie ulotek jest stosunkowo niedrogie, a inwestycja może się zwrócić. Pamiętaj tylko, żeby ulotka miała jakąś ciekawą formę graficzną, to wtedy na pewno zwrócą na nią uwagę. A propozycja darmowego deseru dla kawy brzmi smakowicieUśmiech
Jeśli ulotka będzie dobrze zaprojektowana - podkreśli cechy twojej restauracji w stosunku to jedzenia śmieciowego, będzie zawierać czytelne menu z cennikiem, to jak najbardziej jest sens. Ważna jest także dystrybucja - ulotka powinna trafić do skrzynki każdego mieszkania w pobliżu twojej restauracji.
Ulotki nie mają sensu bo i tak trafią do kosza, lepiej zainwestować w reklamę w sieci, bo i tak większość osób szuka teraz usług w internecie ([Usunięto SPAM ]). Tak naprawdę przechodni biorą teraz ulotki wyłącznie z grzeczności, często nawet na nie nie zerkają. Zazwyczaj scenariusz jest taki, że lądują w pierwszym napotkanym koszu. Poza tym nie jest to tani biznes, więc po co wyrzucać pieniądze w błoto?