Ibnothai Forum

Pełna wersja: Powody, dla których inwestować w ziemię
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przyznam się, że już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zainwestowaniem wolnych środków. Myślałam o akcjach na giełdzie, ale nie wiem czy to nie jest zbyt ryzykowne. Tak więc drogą eliminacji wymyśliłam, żeby kupić ziemię pod inwestycję. Grunty teraz podobno są w dobrej cenie i można na tym zarobić.

  1. Po pierwsze ziemia jest aktywem, którego wartość ciągle rośnie.
  2. Po drugie ziemia jest odporna na wszystkie zawirowania gospodarcze. Spadki na giełdach czy upadki banków w tym przypadku nie są zagrożeniem.
  3. Po trzecie zakup gruntu to bezpieczna inwestycja, zarówno pod kątem zyskowności jak i bezpieczeństwa środków finansowych.
Masz rację, inwestycja w ziemię jest dobrą opcją. Ale podczas jej zakupu musisz wziąć kilka rzeczy pod uwagę. Po pierwsze dobrze jest zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Ponad to szukając takiego kawałka ziemi musisz sprawdzić czy działka jest uzbrojona, jak blisko jest dróg (najlepiej autostrad) i pod jakie inwestycje może być przeznaczona.
Co do zasady - zgadzam się, ale...

jeśli kupisz ziemię gdzieś na odludziu na Podkarpaciu czy Podlasiu (z całym szacunkiem dla tych województw) możesz mieć nie mały problem z jej zbyciem, bo niewiele jest osób zainteresowanych ziemią na tych terenach i może się okazać, że do interesu jeszcze dopłacisz.

poza tym trzeba pamiętać, że to zamrożenie środków finansowych czasem na długie dekady.