Ibnothai Forum

Pełna wersja: Potrzebna wycena firmy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chcielibyśmy z mężem sprzedać firmę i dlatego próbujemy się zorientować ile w ogóle jest warta. Podobno w tym celu zaleca się zlecenie wyceny. Czy to prawda, że wcześniej i tak samemu trzeba załatwić sporo formalności?

Podobno trzeba przeprowadzić analizę finansową, marketingową i analizę systemu organizacji oraz zarządzania przedsiębiorstwa. Ile w tym prawdy?
Chyba masz na myśli przygotowanie wyceny majątkowej. W takim przypadku musisz przede wszystkim przygotować sprawozdanie finansowe. Za punkt wyjście musisz obrać spisanie aktywów i pasywów z bilansów spółki. Do tego często dochodzi jeszcze wycena nieruchomości i innych środków trwałych. Chyba lepiej jeśli zajmie się tym jakaś firma od doradztwa finansowegoUśmiech
Także polecałbym jakiegoś specjalistę, my także robiliśmy taką wycenę i sposobów jej przeprowadzenia, jak i tego co brane jest pod uwagę przy takiej wycenie jest na prawdę sporo. Jedne mogą zaniżyć inne zawyżyć wartość przedsiębiorstwa, wszystko zależy od przyjętych kryteriów.
Również polecałbym zgłosić się do specjalistów - tak będzie najbezpieczniej i najpewniej. Samodzielne analizy to sporo stresu i pomyłek, więc lepiej sobie tego oszczędzić. Ja korzystałem kiedyś z usług takiej firmy i polecam. Sprawdź sobie informacje na ten temat  na volante.pl/wyceny-przedsiebiorstw