Ibnothai Forum

Pełna wersja: Diamenty = zysk
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Osobiście jestem zdania, że nie ma lepszego sposobu na zainwestowanie wolnych środków finansowych jak tylko zakup diamentów. To chyba najbezpieczniejszy sposób ulokowania kapitału. Z tego co zdążyłam się zauważyć, to ich wartość rośnie średnio o 10% rocznie.

Wiadomo ceny diamentów różnią się w zależności od barwy czy szlifu. Podobno najdroższe są te o barwie purpurowejUśmiech Znajomy jubiler doradził mi, ze najlepiej jest inwestować w kamienie jedno albo półkaratowe, bo najłatwiej je potem spieniężyćUśmiech
A czy te diamenty kupowane na stronach mennicy mają jakieś certyfikaty autentyczności? Nie chciałbym się potem zdziwić, ze mam jakiś problem z ich sprzedażą...
Pytanie też czy można tak ufać tym sprzedający, a co jeśli diament będzie podrobiony? Czy certyfikaty to wystarczająca zabezpieczenie?
Jeśli diamenty czy złoto kupuje się w sprawdzonym miejscu to nie ma możliwości, żeby to było podrobione. Jeśli macie jakieś pytania zawsze możecie spotkać się ze sprzedającym lub o coś go dopytać, nawet telefonicznie, mailowo. Jeśli chodzi o mennicę to na stronie www.mennicaskarbowa.pl/Koszty-dostawy-i-platnosci-cterms-pol-35.html znajdziecie informacje o oddziałach w konkretnych miastach.