Ibnothai Forum

Pełna wersja: Z jakiej ksiegowości skorzystać
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie! Czy to prawda, że teraz coraz więcej startujących firm decyduje się jednak na wykupienie programu księgowego? Myślicie, że samemu można sobie poradzić z tymi wszystkimi fakturami i rozliczeniami?

Osobiście jakoś nie jestem do tego pomysłu przekonana.
Moi znajomi jak do tej pory są zadowoleni z takiego oprogramowania dla biur rachunkowych, ale do końca w to nie wierzę. Ja jednak jestem tradycjonalistką i wolę zewnętrzną księgowość jak tutaj - bmbk.pl. Biuro ma doświadczenie i w rejestracji działalności i prowadzeniu działu kadrowo-płacowego, co dla mnie jest dużym udogodnieniem.

Samo prowadzenie firmy jest już wyczerpujące i dość odpowiedzialne, dlatego  wolę, żeby nad finansami przedsiębiorstwa czuwała profesjonalna księgowość. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze mogę ich poprosić o pomoc i wyjaśnienie.
Z jednej strony faktycznie takie programy do księgowości to duża oszczędność, ale nie wiem czy to jest aż taki istotny argument za. Z drugiej strony taka tradycyjna księgowość jest na bieżąco ze wszystkimi zmieniającymi się przepisami podatkowymi, co na pewno się przydaje.