Ibnothai Forum

Pełna wersja: Jak rekrutować pracowników
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Macie może jakieś cenne rady jak skutecznie przeprowadzić proces rekrutacyjny? Już od 2 miesięcy poszukujemy specjalisty ds. marketingu i wbrew pozorom znalezienie odpowiedniego kandydata wcale nie jest takie proste.

Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?
Słyszałam, że podobno badanie psycho-grafologiczne potencjalnych kandydatów przynosi dobre efekty. Badając próbkę pisma można dowiedzieć się czy dana osoba posiada cechy takie jak odpowiedzialność, pracowitość, sumienność, punktualność czy umiejętność pracy w grupie. Tylko, że taki formularz rekrutacyjny musi jednak przygotować ktoś z doświadczeniem, jak np. grafolog, jakiego znajdziesz tutaj - www.bieglygrafolog.pl. Może trzeba spróbować tej metody?
Ale takie zatrudnianie grafologa to przeprowadzenia rozmów rekrutacyjnych jest zgodne z prawem pracy? Ktoś się jest w tym temacie zorientowany?
Wynajmowanie grafologa do sprawdzenia kompetencji potencjalnego pracownika to chyba lekkie nadużycie. W sumie co by się nie zrobiło, to i tak najlepsza weryfikacja pracownika następuje na okresie próbnym.
Moim zdaniem warto zatrudnić po prostu dobrą firmę, która zajmuje się rekrutacją. Rekrutacje wtedy mamy z głowy, a w zamian dostajemy wykwalifikowanego pracownika z umiejętnościami adekwatnymi na aplikowane stanowisko.