Ibnothai Forum

Pełna wersja: KURSY JĘZYKOWE DLA PRACOWNIKÓW
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Prowadzę firmę i mocno inwestuję w swoich pracowników. W mojej branży potrzebne jest władanie językiem obcym. Moi pracownicy radzą sobie świetnie, jednak chcę im pomóc w podjęciu decyzji o uczeniu się drugiego języka lub doszlifowaniu tego. Chodzi mi głównie o język angielski, inne ewentualnie dodatkowo. Jak to wygląda w kwestii organizacji. Czy są to dofinansowania czy sama mam organizować w siedzibie biura takie zajęcia?
U mnie w pracy pokrywali 70% kosztów kursu językowego, dowolnie wybranego. I to chyba najlepsza opcja, bo kolega miał organizowane zajęcia w siedzibie firmy i średnio chwalił.
Możesz dać wolną rękę pracownikom, jeśli chodzi o wybór szkoły lub wskazać wybraną przez siebie. Wybierając drugą opcję możesz wybrać szkołę naprawdę dobrą, sprawdzoną, która zaproponuje Ci też atrakcyjne warunki i dostosuje czas zajęć do godzin pracy. No opcji jest wiele a i dużo szkół ma w swojej ofercie kursy dla firm, jak np. ta: www.katowice.3lions.pl. Także musisz się na początku rozeznać w temacie.
Ja z kolei myślę, że każdy powinien wybrać szkołę, która mu odpowiada. Dofinansowanie kursów to fajna sprawa, ale narzucanie z góry może nie zostać przyjęte tak entuzjastycznie.