Ibnothai Forum

Pełna wersja: Czy obowiązuje mnie wypowiedzenie na okresie próbnym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam problem. Rozpocząłem pracę, wobec której mam mocno mieszane uczucia i nie wiem czy chcę ją kontynuować. Zastanawiam się czy na okresie próbnym obowiązuje mnie wypowiedzenie? Czy mogę wstać i wyjść? I czy w ogóle należą mi się pieniądze?  Huh Niezdecydowany
To wszystko zależy od tego jak skonstruowana jest twoja umowa. Czy jest to umowa o pracę, umowa zlecenie czy też umowa o dzieło? Jakie masz w niej zapisy dotyczące okresu wypowiedzenia na okresie próbnym i po okresie próbnym? Musisz napisać coś więcej żebyśmy mogli Ci pomóc.
Jest to umowa o pracę. Nie mam właśnie zapisów o wypowiedzeniu. A to są inne przepisy dotyczące umowy o pracę, zlecenie i o dzieło?
Aby mieć 100% pewności lepiej jest z konkretną umową udać się do prawnika, który powie co i jak. Ja swego czasu byłem w kancelarii, którą znajdziesz pod adresem www adwokat-lecyk.pl. Też chodziło o sprawy związane z umową o pracę, ale w moim przypadku ze zwolnieniem dokładnie. Miałem wiele wątpliwości i porada prawnika jest najlepszym, co możesz zrobić. A jeśli chodzi o takie tematy jak praca to chyba warto, bo konsekwencje mogą być różne dla obu stron.